تاریخ: پنجشنبه 1394/11/01 01:42   کد: 64  
 
تایید صلاحیت رانندگان از طریق مراجع رسمی
 
 

با حضور اعضای کارگروه ماده 18 شامل پلیس راهور ، آموزش و پرورش و شهرداری مانور سرویس مدارس در تربت حیدریه برگزار شد . به گزارش روابط عمومی ، سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری تربت حیدریه اظهار کرد : امسال هشتمین سالی است که موضوع ساماندهی سرویس مدارس با همکاری دستگاه های ذیربط در قالب شرکت ها و مدارس برگزار می گردد . محسن قندهاری نحوه ارائه سرویس مدارس را دارای حساسیت ویژه برای خانواده ها و سیستم آموزشی عنوان کرد و گفت : جلسات آموزشی ، توجیهی و اعلام ضوابط و مقررات برای رانندگان سرویس مدارس برگزار شده است .

وی افزود : 128 سرویس مدرسه در سال تحصیلی 95-94 ارائه خدمت می کنند . رانندگان خانم نیز با تعداد حدود 67 نفر ، نقش بسزایی را در سرویس دهی به مدارس و دبیرستان های دخترانه ایفا می نماید . اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور امیدوار است با اجرای طرح سپند در سال آینده در کل کشور بتواند استفاده از ناوگان تاکسیرانی برای پوشش سرویس مدارس را به حداکثر برساند .

قندهاری بر امنیت اخلاقی و امنیت تردد دانش آموزان تاکید کرد و اظهار داشت : از طریق مراجع رسمی رانندگان تایید صلاحیت می شوند و مجوز فعالیت دریافت می کنند .

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری تربت حیدریه با تاکید بر رعایت قانون از سوی رانندگان گفت : رانندگان بوسیله گشت مشترک سازمان ، پلیس راهور و آموزش و پرورش کنترل می شوند و آن ها که رفتارهای پرخطر دارند ، بررسی و حذف می گردند .بحث سلامت و امنیت دانش آموزان مطرح است و به همین دلیل اغماضی صورت نمی گیرد . در همین راستا اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور در پی تدوین سازکاری برای ورود تاکسیرانان به صورت رتبه بندی شده جهت ارائه خدمات در سرویس مدارس خواهد بود .

که در همین راستا از ابتدای سال تاکنون تعداد 87 مورد خودرو غیر مجازی که اقدام به جابجایی        دانش آموزان تحت عنوان سرویس مدارس می نمودند متوقف و مدارک آنها جهت اقدام قانونی اخذ گردیده است .

همچنین سوار نمودن دانش آموز بیش از ظرفیت قانونی نیز غیرمجاز بوده که با متخلفان برابر مقررات اقدام شده است .

ایشان افزودند : تاثیر مثبت رعایت ادب ، نزاکت و متانت و قوانین راهنمایی و رانندگی منجمله بستن کمربند ایمنی و اطمینان از سالم بودن لاستیک ها ، برف پاک کن و سیستم گرمایشی و سرمایشی الزامی می باشد .

در پایان از رانندگان سرویس های مدارس درخواست نمودند که در طول مسیر از صحبت های غیر ضروری با بچه ها پرهیز و از وسایل صوتی و تصویری نیز تحت هیچ عنوان استفاده ننمایند .

 

   -=  روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان تاکسیرانی شهرداری تربت حیدریه  -=